Kapitola 2.: Předkrm

31. července 2014 v 1:09 | Jane |  Dinner party
Ano, vidíte dobře, Dinner party je zpět, konečně je to kapitola, která ve Wordu zabrala dvě stránky a konečně je v partě i Jack Harkness. Hezké počtení ;)
Jane.


Konečně dorazili všichni, takže je Hannibal nechal u stolu a vydal se do kuchyně pro první chod. Sherlock zatím zaměřil svůj pohled na jediného člověka u stolu, kterého neznal. Byl to Američan, jakýsi Jack Harkness, jak se představil. Mycroft ho pozval s sebou, aby mohli vyřešit i nějaké pracovní věci.

Bylo na něm něco podezřelého, třeba jeho kapitánská funkce, ale čeho byl kapitán? Lodě? Letky?

Sherlock mu ale musel uznat jednu věc. Měl hezký kabát.

"Takže...um..."odkašlal si John, protože měl pocit, že by se mělo o něčem mluvit. "Jak se znáte s Hannibalem Lecterem, kapitáne Harknessi?"

"Jacku, prosím,"usmál se Harkness. "Jen zběžně, jsem tu hlavně na pozvání pana Holmese. Párkrát už jsme se potkali, ale nemyslím, že by si on pamatoval mě."

"Naopak,"ozval se Hannibal a vynořil se zpoza rohu. "Viděl jsem vás na večírku v New Yorku a pak ještě jednou ve Washingtonu. Ještě než jsem přijel do Londýna. Ale nevěděl jsem, že pobýváte v Cardiffu."

V Cardiffu. Sherlock přimhouřil oči a znovu se na Jacka Harknesse zadíval. Proč by se jakýkoli Američan usazoval v Cardiffu?

"Proč zrovna tam?"předběhl jej John s otázkou.

Jack Harkness jen pokrčil rameny a Mycroft si nenápadně odkašlal na znamení, že obyčejným smrtelníkům, jako jsou oni, je zapovězeno to vědět. Sherlock si zapamatoval, že si toho dneska i později musí o kapitánu Jacku Harknessi musí hodně zjistit.

Hannibal Lecter opět vyšel zpoza rohu, tentokrát s jídlem na podnose. Na první pohled to byla sice jen podezřelá želatinová hmota, kterou ani Jack Harkness nebyl schopen nikam zařadit, ale když se pak odvážili ji ochutnat, zcela změnili názor na Hannibalovo kuchařské umění.

"Pokud tohle byl předkrm, jsem vážně zvědavý na hlavní chod, doktore Lectere, protože tohle bylo jedno z nejlepších jídel, jaké jsem kdy jedl," Mycroft uznale kývl na hostitele a napil se červeného vína.

"A že toho už jedl dost,"zabručel Sherlock potichu a John vedle něj se musel proti sé vůli usmát.

"Děkuji, pane Holmesi. Snad vás nezklamu. Než donesu hlavní jídlo, chci se zeptat vás, Sherlocku, jak probíhá váš návrat mezi živé?"

"Podle plánu,"odpověděl Sherlock tajemně. "Podařilo se mi zničit mého nepřítele a při cestě zpět jsem zachránil parlament před výbuchem. Podle mě... je to dostatečně na úrovni."

Skromný jako nikdo, ušklíbl se John.

"Máte opravdu krásný dům, Hannibale, nevadilo by, kdybych se tady trošku prošel?"zeptal se Sherlock předtím, než se Lecter vůbec stihl nadechnout k další otázce. Johna to přimělo zbystřit. "Jen se porozhlédnu,"dodal Sherlock.

"Jistě, proč ne,"usmál se Hannibal. "Zavolám vás k dalšímu chodu."


Sherlock se vydal směrem k obývacímu pokoji a John šel za ním, protože se mu ani v nejmenším nelíbilo, co právě mladší Holmes vyvádí.

"Z čeho konkrétně podezíráš mého psychiatra?"zeptal se a do hlasu se mu vloudil rozzlobený podtón.

"Zatím z ničeho, ale jeden nikdy neví. Možná vážně chce jen trošku vykrmit Mycrofta."

John protočil oči.

"Ale ten Harkness mě hodně zajímá,"dodal Sherlock a opět tím získal jeho pozornost. "Prý žije a asi i pracuje v Cardiffu a souvisí to s Mycroftem, takže s vládou."

"A?"

"Vím, kde má vláda svá sídla a organizace. I ty tajné, Mycroft to má ve spisech v kanceláři, četl jsem je. V Cardiffu nic takového není. Na druhou stranu odtud vláda párkrát získala nové typy zbraní nebo novou technologii. Ale nikde se nepíše odkud přímo."

"Aha. Takže co navrhuješ?"

Sherlock se ušklíbl a zabočil zpět do chodby. Dveře na jejím konci vedly do kuchyně, ze které právě vycházel Hannibal Lecter. "Vyčkat."


"Mycrofte, pozval jste mě sem a řekl, ať to beru jako pracovní schůzku. Takže... co máte ohledně práce?"

Mycroft se sehnul ke své tašce a vytáhl z ní svazek papírů. Byl rád, že jeho bratr odešel hledat mrtvolu v Lecterově domě, protože u téhle konverzace ho prostě nemohl mít. Jsou vládní tajemství, která Sherlock Holmes může vědět, ale i taková, která před ním musí zůstat v tajnosti.

"Tohle je rozpis všech peněžních částek, která britská vláda posílá na konto vaší organizace Torchwood na její provoz."

"Ano, v Cardiffu mám podobný spis. Co je s ním?"

"Jde o to, že údajně o zaměřění vaší organizace a věcech, co v ní probíhají, ví pouze hlava státu, která dává rozkazy o tom, kolik peněz vám kdy posíláme."

"To je správně."

"Jenže to nestačí. Jsou to peníze ze státní kasy, za kterou nesu zodpovědnost i já sám, takže bych jednoduše řečeno potřeboval vědět, na co ty peníze jdou." Mycroft na něj pohlédl a nechápal, proč se ten člověk pořád tak culí, když probírají věc státního významu.

"Co uděláte, když vám to neřeknu? Není to věc, kterou říkáte na potkání."

"Pak se částky peněz, které dostáváte, o hodně zmenší,"řekl mu Mycroft bezvýrazně.

Harkness se ohlédl, jestli nepřichází Hannibal Lecter a pak se k Mycroftovi naklonil blíž. "Stejně jsem počítal s tím, že to budete chtít vědět. Doufám, že si to necháte pro sebe."

"Vynasnažím se."

"Až vám to řeknu, tak to pochopíte. Zeptám se takhle. Co Torchwood dává britské vládě za ty peníze, co vám na nich tak záleží?"

Mycroft se na okamžik zamyslel a v paměti prolistoval několik spisů, co měl ve své kanceláři. "Pochybuji o tom, že bych o tomhle věděl všechno, ale párkrát to byly zbraně se zcela novou technologií, pak softwary do počítačů..."

Harkness přikývl. "Všechno zcela nová a ničemu podobná technologie. Ničemu pozemskému."

Mycroft mu věnoval skeptický pohled s jedním zvednutým obočím. Už začínal chápat, kam se konverzace ubírá a taky to, že ten chlap si z něj dělá legraci.

Kapitán kdovíčeho se na něj ale dál bezdůvodně usmíval. "Torchwood sleduje pohyb mimozemšťanů na Zemi a zejména drži krok s jejich vybavením, co se týče zbraní, počítačů a podobně. Kvůli obraně. Kdykoli může jedné ze silnějších vesmírných ras rupnout v bedně a pak obvykle začnou střílet kolem sebe. Díky Torchwoodu se Země může bránit."

Mycroft se teď už neskrývaně mračil. "K vaší smůle jsem už viděl Muže v černém. Na tuhle historku vám nenaletím. Kromě toho, i když mám za bratra Sherlocka Holmese a naučil jsem se věřit lecčemu, na mimozemšťany nevěřím."

Harkness si teatrálně povzdychl. "Nekonečný vesmír a britská vláda s pořád myslí, že je v něm jen sedm miliard vyspělých bytostí."

Mycroft se chystal k námitce, ale vtom se vrátil Hannibal Lecter.


"To jsou halucinogenní houby,"konstatoval Sherlock, když uviděl na lince postavenou konvičku, kde se ve vodě tiše luhovala skupina nedůvěryhodných rostlin.

John si všiml, jak se na obsah konvičky Sherlock dívá. "To ať tě ani nenapadne."


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tabi Tabi | 20. srpna 2014 v 9:48 | Reagovat

tak honem, další, ne? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama