5 seriálů, co mi ukradly život

10. července 2015 v 12:43 | Jane |  Worth and not worth watching
Zdravím.
Konečně je další školní rok za námi a je trochu času na staré dobré blogování. Bohužel mi stále chybí ta druhá podstatná část, což jsou nápady na povídky, ale snad se to poddá.
Každopádně, aby to tady trochu začalo žít, tohle je pět seriálů, co mi ukradly osobní život a já jsem za to ještě vděčná.
Budu vděčná za každý komentář - názor na můj list nebo vaše vlastní zamilované TV shows ;)
Jane.


Upřímně, váhala jsem, jestli sem mám Sherlocka vůbec dávat potom, co mě zklamala třetí série, na kterou jsem tak dlouho čekala. Vadí mi, že se už seriál soustředí výhradně na Sherlockovu osobnost a ani ne tak na případy, které řeší. Na druhou stranu, jmenuje se to Sherlock, ne Sherlockovy případy.
Anyway,
Cumberbatchovi tahle role opravdu sedne a dobře se sešli i s jeho věrným Watsonem, Martinem Freemanem. Sherlockovy dedukce jsou zobrazeny i pro diváka a to pomocí textu, což se mi vážně líbilo.
Top epizody: Studie v růžové (S01E01), Skandál v Belgrávii (S02E01), Reichenbašský pád (S02E03)
Zatím tři řady po třech epizodách + desetiminutová Many Happy Returns, o Vánocích má vyjít speciální viktoriánská epizoda a další série se plánuje na příští dobu ledovou.

Jakýkoli Star Trek, snad kromě nových filmů, ke kterým jsem sio vztah nevytvořila, je pro mě velkou srdcovkou, ale původní seriál je tou největší. Pokud s ním nemáte zkušenost na vlastní kůži, tady je malá rada:
Docela se hodí, když dáte dovolenou svojí touze vidět perfektně provedené speciální efekty. Protože jinak vás klepne. TOSka (The Original Series) vznikala v šedesátých letech (to samotné už něco vypovídá) jako seriál, kterému nefandil nikdo z míst, odkud proudí peníze. O každou ze tří natočených sérií se bojovalo. Startrekovský kult se tvořil mimo hlavní vysílací čas jen pomocí barevných mikin, spousty papundeklu, Spockova obličeje a Shatnera do půl těla.
Ale stojí to za to. Vážně.
Top epizody: Město na pokraji věčnosti, Zrcadlo, zrcadlo, Trable s tribbly
Tři řady, celkem 79 dílů... myslím

Tenhle seriál i skupina fanoušků kolem něj vypadá pro nezasvěceného hodně podezřele a není se čemu divit. Ani mě, coby oddané a zasvěcené nepřijde zrovna cool jíst lidi, servírovat je ostatním a házet to na jiné. To se přece nedělá, Hanni.
Seriál je to super, ale tak pod desáté hodině večerní. Ze dvou důvodů - strašidelné a stále ještě nevhodné pro dětičky a taky temné. Doslova. Ve dne nemáte šanci na obrazovce cokoli rozeznat.
Pokud se vám líbilo Mlčení jehňátek, zkuste porovnat. Pokud ne... můžete to zkusit.
Top epizody: Yakimono (S02E07), Mizumono (S02E13)
Dvě řady po třinácti dílech už byly odvysílány, třetí (také třináctidílná) právě běží. Teď přichází ta smutná část - kvůli nízké sledovanosti NBC s Hannim končí. What now?

"Toto je volání o pomoc těžařské lodi Červený Trpaslík. Posádka je mrtvá, zahynule v důsledku ozáření. Jediní, kdo přežili, jsou Dave Lister, který byl v době nehody na lodi ve stavu nevědomí, a jeho březí kočka, bezpečně uzavřená ve skladišti, takže po probuzení za tři miliony let je Lister pouze ve společnosti tvora, který se vyvinul z jeho kočky, a Arnolda Rimmera, holografické simulace jednoho mrtvého člena posádky.
Já jsem Holly, lodní počítač s IQ 6000. Což je stejně jako má 6000 učitelů tělocviku."
Co dodat. K Trpaslíkovi mě přivedla Tabi, za coč jí mnohokrát děkuju, protože se u něj řežu smíchy za jakékoli situace. A Rimmer se velmi rychle zařadil do seznamu mých Most hated character crushes. Damn you, Barrie.
Top epizody: Karanténa, Pozpátku, Polymorf
Celkem 61 dílů v deseti řadách, na roky 2016 a 2017 se plánují dvě nové řady.

*cries*
Top Gear bude u mě na prvním místě, ať se stane cokoli.
*cries more*
Upřímně, před Top Gearem jsem vnímala auta jako dopravní prostředky, složité stroje,... prostě jako věci. Teď? Nah.
Kromě toho, v Top Gearu nejsou nebyly (*cRIES*) auta na prvním místě, alespoň ne pro mě. Začala jsem se na něj koukat kvůli jeho třem moderátorům, kteří to vzali za správný konec a
z testování něčeho tak nudného jako 20 let starý Renault udělali zábavnou show s miliony fanoušků po celém světě.
Bude mi to chybět.
*cries forever*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama