Jakákoli situace, ať je sebehorší, má vždy schopnost se zhoršit.

27. července 2015 v 23:33 | Jane |  Murphyho zákony
Fandom: Hannibal
Postavy: Frederick Chilton


Za čtyřicet let svého života s průměrnou inteligencí si doktor Frederick Chilton už stačil uvědomit, že je docela smolař. I když, upřímně řečeno, vybrat si jako univerzitní obor medicínu, když je na ní člověk naprosto levý, není smůla, ale čirá blbost. Svádět své výsledky na neschopný učitelský sbor bylo ale daleko jednodušší, než si to přiznat.

Po tom, co se pracně vyškrábal do pozice šéfa Baltimorské nemocnice pro duševně choré, jedním kanibalem mu bylo odňato několik orgánů, znovu se vrátil do funkce, byl zatčen za činy druhého kanibala, střelen do obličeje a zbaven funkce, pochopil jedno.

Že se to pořád ještě může zhoršit.

Tu středu si vyznačil v diáři jako den odpočinku, protože se chtěl rozvalovat na gauči, pouštět starou hudbu a užívat si jednoduchý fakt, že je stále ještě naživu. Možná, že se věci konečně začínají obracet v jeho prospěch.

Bohužel to nevyšlo.

Když ráno zkoušel zapnout svůj laptop, nic se nestalo, a to ani po mnoha pokusech v různých časových rozestupech v mnoha stupních vzteku. V tom krámu měl uloženou celou skoro dopsanou knihu.

Když to vzdal a odebral se do kuchyně, aby si udělal něco k snídani, zakopl o křeslo tak důkladně, že si nejen odřel kolena, ale i ohnul hůl.

Rozespalý a dokonale naštvaný se posadil ke stolu a pro sebe zabručel: Na druhou stranu, horší už to být nemůže."

Rozezvonil se telefon. Poznal známé číslo a přijal hovor. "Ano?"

"Dobré ráno, doktore Chiltone, tady Freddie Loundsová. Chtěla bych jen znát váš názor na tu změnu ve vedení Baltimorské nemocnice."

Zamračil se. "Jakou změnu?"

"Alana Bloomová včera nastoupila na vaše bývalé místo."

Frederick oddálil mobil od ucha a nezmohl se na víc než dramatické zahledění se do dálky. Ano, může to být horší. Pokaždé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama